Epi(c)Walking - kurz severské chůze

EpicWalking duha

Každý může udělat první krok!

Termíny a trasy jaro-léto 2020

Den: středa od 20. 5. do 29. 7. 2020 (vyjma 3. 6.), celkem 10 lekcí

Kdy: 18:00 – 19:30

Lokality: Ďáblický háj, Vyšehrad, Hostivařský les, Stromovka, Krčský les

Délka tras: 3-5 km (podmínkou účasti je, že tuto vzdálenost musíte být schopni ujít)

Počet účastníků: 4 – 8 osob podle zdatnosti skupiny

Cena kurzu je 900 Kč za 10 lekcí.

NOVĚ díky finanční podpoře od TESCO dostane prvních šest zájemců slevu 90 % z ceny kurzu, zaplatí tedy pouze 90 Kč.

Podmínkou účasti v kurzu je vstupní konzultace s lékařkou-epileptoložkou – k tomu bude potřebovat vidět zprávu od vašeho neurologa (ideálně z posledních 6 měsíců) se základními informacemi týkajícími se vaší epilepsie. Naší prioritou je bezpečí všech účastníků!

Dotazy i přihlášky směřujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Těšíme se na Vaši účast!

EpiStop z. s.

Epi(c)walking v otázkách a odpovědích

Co je Epi(c)Walking?

Epi(c)Walking je název projektu, jehož cílem je umožnit lidem s epilepsií začít s pohybem v jeho nejjednodušší formě – chůzi. Víme, že mnoho lidí s epilepsií váhá, zda je pro ně pohyb vůbec bezpečný a jakou pohybovou aktivitu zvolit.

Kurz může probíhat díky finanční podpoře Nadačního fondu TESCO.

TESCO

Název Epi(c)Walking vychází ze spojení Nordic walking (česky severská chůze), což je sportovní chůze se speciálními holemi, které zapojí do pohybu celé tělo, a pomáhají tak zlepšit držení těla a zvýšit energetický výdej. Po zvládnutí základní techniky je Nordic walking vhodný takřka pro všechny – od seniorů po vrcholové sportovce. Zátěž může každý přizpůsobit svým schopnostem nebo momentálním možnostem.

Epi(c)Walking původně vznikl v roce 2019 jako série letních a podzimních vycházek, kterých se mohl zúčastnit kdokoliv i jednorázově. Bylo ale zřejmé, že největší výsledky měli ti, kteří chodili pravidelně. Během deseti lekcí se výrazně zlepšila jejich technika, držení těla, a v neposlední řadě také chuť a odvaha se hýbat! To nás motivovalo k vytvoření kurzu.

Proč bych se měl/a hýbat? Ze zátěže mám spíš obavy...

Na každé lekci našeho kurzu je přítomna nejen profesionální lektorka, ale také medik či lékař schopný poskytnout první pomoc člověku s epilepsií. Podmínkou účasti v kurzu je nicméně vstupní konzultace s lékařkou-epileptoložkou.

Můžu se zúčastnit jen jedné lekce?

Je možné zúčastnit se buďto poloviny kurzu a rozhodnout se, zda chcete pokračovat dál, nebo zaplatit celý kurz dopředu.

Kdo vede lekce?

Od září 2019 vede Epi(c)Walking zkušená lektorka paní Gábina Křečková. Gábina je lektorkou Nordic walking a pilates s mnoha lety praxe. Má bohaté zkušenosti s klienty různého věku i různých osobních cílů. Netají se tím, že sama musela v boji se zdravotními problémy změnit své životní priority a rozhodla se pomáhat i ostatním na cestě za plnohodnotným životem.

Více o lektorce a jejich aktivitách naleznete na www.vitalplan.cz.

Potřebuji vlastní hole?

Hole zdarma zapůjčíme na první lekci. Poté je zapůjčení možné za 10 Kč za jednu lekci. V případě zájmu lektorka ráda zprostředkuje výběr a zakoupení vlastních holí. Hůlky dobře slouží i jako cvičební pomůcka, použijeme je k úvodnímu zahřátí i závěrečnému protažení.

Nikdy jsem nesportoval/a, mohu se přesto zúčastnit?

URČITĚ ANO! :-) Jak bylo řečeno, v Nordic walking zátěž do značně míry určujete sami. Tempo přizpůsobíme účastníkům a díky návaznosti lekcí ho jistě postupně posuneme dál :-)

Může se mnou jít člen rodiny nebo kamarád?

Jednorázově po předchozí domluvě se může zúčastnit i doprovod, je ale jistě pochopitelné, že lektorka se bude přednostně věnovat kurzistům.

Protože chceme podpořit vaše odhodlání, váš doprovod se může za do kurzu přihlásit také - i v případě, že nemá epilepsii (nevztahuje se však na něj sleva z nadačního fondu
TESCO).