Epi(c)run 2018 - Běh na podporu lidí s epilepsií

Vážení kolegové, dámy a pánové,epicrun logo

dovolujeme si Vás pozvat na letošní 3. ročník Epi(c)runu 2018! Účelem akce je i tento rok charitativní podpora lidí s epilepsií! Oproti loňskému roku Vás čeká řada vylepšení, např. živá hudba, časomíra a hodnotné ceny pro ty nejrychlejší!
 
STARTUJEME 12. září 2018 v 17.30 V PRAZE VE STROMOVCE
Registrace na místě otevíráme již v 15.30 u hlavní brány Výstaviště Holešovice. Registrační poplatek je dobrovolný. Občerstvení po závodu zajištěno!

Trasa je naplánovaná na 5km (trasa pozměněna) a je vhodná jak pro začátečníky, tak i pro ostřílené běžce!!

Pojďte s námi si užít znovu nezapomenutelnou atmosféru a uspokojivý pocit ze zdolání sebe a podpory dobré věci!
 
Bojem na trati za osobními rekordy podpoříte malého Míšu, jehož příběh si můžete přečíst ke konci zprávy. K vašemu dobrovolnému příspěvku darujeme 5 Kč za každý uběhnutý kilometr každého z vás. Tak neváhejte a přijďte v co největším počtu, každý kilometr se počítá :-)!Výtěžek letošní sbírky poputuje k rodičům Míši.
 
Příběh Míši: 

Miša je 4.5 roku starý chlapec z Ukrajiny. Narodil se bez problémů, byl zdráv do 8 měsíců věku, kdy se u něj projevila epilepsie. Od té doby má četné každodenní záchvaty, pro které užíval již řadu léků, vše ale bylo bez efektu. Již vyšetřením na Ukrajině byla stanovena diagnóza tuberózní sklerózy - geneticky podmíněného onemocnění z okruhu tzv. neurokutánních syndromů. Obtížně zvládnutelná epilepsie vycházející z ložiska je pro toto onemocnění typická. Kromě podávání léků není na Ukrajině dostupná jiná možnost léčby tohoto typu epilepsie. Maminka je ale nesmírně statečná a energická žena. Rozhodla se, že boj o zdraví svého dítěte nevzdá; zejména poté, co četné záchvaty začaly zpomalovat jeho mentální vývoj. Setkala se s uznávaným epileptologem Hansem Holthausenem, který jezdí občas do Moskvy konzultovat ruské pacienty s epilepsií a ten doporučil, aby s tímto problémem kontaktovala Centrum pro epilepsie Motol. Mišu jsme zde na jaře 2018 vyšetřili a po více konzultacích dospěli k tomu, že bychom mu mohli pomoci operací mozku. Epileptochirurgické výkony se v motolské nemocnici běžně provádí jak u českých pacientů, tak u dětí ze Slovenska a některých dalších států Evropské unie. Tito pacienti je mají plně hrazené ze svého zdravotního pojištění. Rodina Miši však pochází mimo EU, pojištění samozřejmě nejsou a operaci si proto musí uhradit ze svých zdrojů. Cena operace a související péče se může vyšplhat až na stovky tisíc korun. Rodina Miši není velmi majetná, rozhodla se ale prostředky na výkon, který jejich dítěti dá šanci na plnohodnotný život, za každou cenu sehnat. Jsou připraveni celou částku uhradit, za jakoukoli finanční pomoc ale budou velmi vděční. 

Epicrun2018 pozvanka