Epi(c)Walking září a říjen 2019

Vyzkoušejte si s námi ZDARMA Nordic walking (severskou chůzi) – hit posledních let. Pozor - nové termíny!

SAM 0548 smallVíte, že NW hole jsou také skvělá pomůcka pro zahřátí i závěrečné protažení? Není se čeho bát! Povíme si i krátce o teorii. Tempo přizpůsobíme zúčastněným – vhodné i pro začátečníky. Přítomny budou lékařky.

Termíny a trasy září – říjen 2019

Sraz je vždy 17:45 na daném místě.

18.9. Ďáblický háj (3,5 km, sraz na konečné zastávce tramvají Vozovna Kobylisy)

25.9. Prosecké skály (3 km, sraz na stanici metra Střížkov na nástupišti směr metra Letňany)

2.10. Čimický háj (3 km, sraz na konečné zastávce tramvají Vozovna Kobylisy)

9.10. Hostivař (3,5 km, sraz na zastávce autobusu Řepčická směr Háje) - přihlaste se na FB události.

16.10.  Praha 2 – Riegrovy sady (3,5 km, sraz na rohu ulic Vinohradská x Italská u tram zastávky Italská ve směru Muzeum) přihlaste se na FB události.

23.10. Ďáblický háj (3,5 km, sraz na konečné zastávce tramvají Vozovna Kobylisy) přihlaste se na FB události.

30.10. Vyšehrad (3 km, sraz na zastávce metra Vyšehrad na nástupišti metra směr Háje) přihlaste se na FB události.

Neváhejte a pojďte s námi protáhnout tělo a popovídat si o tom, co Vás zajímá... nebo jen tak, pro radost z pohybu :-)

Jak probíhá přihlašování? Jak se mohu odhlásit?

Na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo číslo 603 449 600 pošlete zprávu (prosíme, nevolejte!) s Vaším jménem, příjmením, výškou postavy (kvůli délce holí), číslem mobilního telefonu a e-mailovou adresou. Tyto údaje budou použity výhradně za účelem kontaktovat Vás např. v případě neplánovaného zrušení lekce ze strany lektora.

V případě, že potřebujete svou účast zrušit, nebo máte jiné dotazy, použijte opět SMS nebo e-mail.

Na našich lekcích pořizujeme fotografie, které následně umístíme na FB a webové stránky EpiStop, z. s. Příspěvek slouží jako pozvánka a povzbuzení pro ty, kteří možná váhají, zda si troufnou zúčastnit se.

Pokud nesouhlasíte s uveřejněním Vaší fotografie za tímto účelem, je nezbytné, abyste nám tuto skutečnost předem sdělili.

Fotogalerie k prohlédnutí zde.

Další info v článku

Často kladené otázky

Co je Epi(c)Walking?

Epi(c)Walking je název projektu, jehož cílem je umožnit těm, kteří se obávají možných následků pohybové aktivity s epilepsií, vyzkoušet si zdarma Nordic walking. Nordic walking (česky severská chůze) je ve své podstatě chůze se speciálními sportovními holemi, a proto je po zvládnutí základní techniky vhodný takřka pro všechny – od seniorů po vrcholové sportovce. Zátěž může každý přizpůsobit svým schopnostem nebo momentálním možnostem.

Nejkratší trasa je však dlouhá 3 km, podmínkou účasti je, že tuto vzdálenost musíte být schopni ujít.

Proč bych se měl/a hýbat? Ze zátěže mám spíš obavy...

Pohybová aktivita je základním pilířem kvalitního života v každém věku a až na závažné akutní stavy se pravidelný, vhodně zvolený a třeba přizpůsobený pohyb doporučuje i lidem s téměř všemi onemocněními nebo funkčními omezeními. Je nezbytnou součástí prevence cévních onemocnění, ale například i bolesti zad. Podporuje naše sebevědomí a zlepšuje fyzickou i psychickou odolnost.

Nikdy jsem nesportoval/a, mohu se přesto zúčastnit?

URČITĚ ANO! Jak bylo řečeno, v Nordic walking zátěž do značně míry určujete sami. My přizpůsobíme tempo nejpomalejším účastníkům. Na začátku každé hodiny si navíc povíme o teorii Nordic walking a procvičíme na krátkém úseku techniku. Až poté vyrazíme na procházku do lesa. Protože hůlky dobře slouží i jako cvičební pomůcka, použijeme je k úvodnímu zahřátí i závěrečnému protažení.

Nicméně kdyby se náhodou stalo, že se s holemi nesžijete, projít se s námi můžete i bez nich! Neváhejte pozvat i své příbuzné, přátele a známé.

Potřebuji vlastní hole?

Hole Vám zdarma zapůjčíme. Je však nutné, abyste se na každou lekci nejpozději den předem zvlášť přihlásili, protože lektorka přinese vždy přesný počet párů holí podle počtu přihlášených. Do zprávy připište výšku postavy.

V případě zájmu Vám lektorka pomůže s výběrem a koupí vlastních holí.

Kdo vede lekce?

Je nám potěšením, že od září 2019 povede nově Epi(c)Walking zkušená lektorka paní Gábina Křečková. Gábina je lektorkou Nordic walking a pilates s mnoha lety praxe. Má bohaté zkušenosti s klienty různého věku i různých osobních cílů. Netají se tím, že sama musela v boji se zdravotními problémy změnit své životní priority, a rozhodla se pomáhat i ostatním na cestě za plnohodnotným životem.

Více o lektorce a jejich aktivitách naleznete na www.vitalplan.cz.

Na každé z našich vycházek bude také přítomen zdravotník (lékař nebo medik) školený v první pomoci u lidí s epilepsií.

Těšíme se na Vaši účast!

EpiStop z. s.